Background

50 godina od smrti Ivana Meštrovića

Objavljeno: 18/01/2012

  • Novosti
  • 50 godina od smrti Ivana Meštrovića
50-godina-od-smrti-ivana-mestrovica

U ponedjeljak 16. siječnja obilježena je 50. obljetnica smrti Ivana Meštrovića. Uz program u Zagrebu i Splitu taj značajan datum obilježen je i polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća te molitvom na mjestu Meštrovićevog posljednjeg počivališta u Crkvi Presvetog Otkupitelja.
Vijence su položili Andro Krstulović Opara ispred ustanove Muzeji Ivana Meštrovića, Josip Sučić ispred općine Ružić te Josip Cigić i Boško Sučić u ime mještama Meštrovićevih Otavica. Obred odrješenja i par prigodnih riječi nazočnima uputio je župnik župe Svete Marije iz Gradca fra Petar Pletikosa.
Izaslanstvo Otavica nazočilo je istog dana i otvaranju izložbe i predstavljanju knjige "Meštrovićeve Crikvine" u Meštrovićevom Kašteletu - Crikvinama u Splitu.
Ivan Meštrović umro je u South Bendu (SAD) 16. prosinca 1962. godine u dobi od 79 godina, a pokopan je po vlastitoj želji u Crkvi Presvetog Otkupitelja na brežuljku nadomak Otavica.

Galerija fotografija

50-godina-od-smrti-ivana-mestrovica50-godina-od-smrti-ivana-mestrovica50-godina-od-smrti-ivana-mestrovica

Komentari

Napišite komentar!

Polja označena sa * su obavezna. Vaš e-mail se neće objaviti.