Obilježena godišnjica smrti Ivana Meštrovića

Objavljeno: 16/01/2019

• Obilježena godišnjica smrti Ivana Meštrovića
obiljezena-godisnjica-smrti-ivana-mestrovica

Polaganjem vijenaca i molitvom odrješenja u Crkvi Presvetog Otkupitelja – Mauzoleju Ivana Meštrovića – obilježena je 57. obljetnica smrti tog velikana hrvatske i svjetske umjetnosti.

Vijence su u ime Općine Ružić položili načelnik Ante Pijuk i zamjenik načelnika Dalibor Durdov, a u ime Muzeja Ivana Meštrovića Josipa Prpa.

Obred odrješenja predvodio je župnik župe Porođenja Blažene Djevice Marije Gradac fra Josip Jukić.

Uz predstavnike Općine Ružić i Muzeja Ivana Meštrovića, obilježavanju ove značajne obljetnice prisustvovali su i mještani Otavica i Ružića.

Ivan Meštrović umro je 16. siječnja 1962. godine u South Bendu (SAD), a pokopan je prema vlastitoj želji u Crkvi Presvetog Otkupitelja dana 24. siječnja 1962. godine.

obiljezena-godisnjica-smrti-ivana-mestrovicaobiljezena-godisnjica-smrti-ivana-mestrovicaobiljezena-godisnjica-smrti-ivana-mestrovica