Background

Svečana sjednica Općine Ružić

Objavljeno: 07/09/2015

  • Novosti
  • Svečana sjednica Općine Ružić
svecana-sjednica-opcine-ruzic

Povodom dana Općine i blagdana Male Gospe u subotu 05.rujna održana je svečana sjednica Općinskog vijeća. Uz mnogobrojne uzvanike i goste sjednici su nazočili i Župan Šibensko kninske županije Goran Pauk kao i ratni zapovjednici  čije su postrojbe sudjelovale u ratnim zbivanjima na području Općine Ružić u domovinskom ratu. Nakon svečanog otvaranja sjednice predsjednik Općinsko vijeća  Damir Prnjak je pozdravio nazočne i dao riječ Načelniku Josipu Sučiću koji je  u svom kratkom izlaganju kazao što se napravilo u proteklih godinu dana i koji su daljnji koraci Općinske vlasti u narednom periodu. Nakon toga slijedila je svečana  dodjela plaketa Općinskog vijeća za ratne postrojbe koje su sudjelovale u obrani i oslobađanju djelova Općine Ružić u Domovinskom ratu. Za 9 bojnu HOS-a plaketu je preuzeo njezin istaknuti pripadnik poručnik u miru Ante Šperanda, a plaketu je uručio predjednik Općinskog vijeća Damir Prnjak . Za 142.brigadu plaketu je preuzeo dopredsjednik udruge 142. brigade bojnik u miru Ivan Reljanović plaketu je uručio zamj.načelnika Milan Buzov. Postrojbi koja je u vojno redarstvenoj akciji "Oluja" sudjelovala u oslobađanju dijela Općine Ružić plaketu je preuzeo njen tadašnji načelnik bojnik Ivica Bubić a plaketu je uručio načelnik Josip Sučić. Hvala 6.domobranskoj pukovniji.

Nakon svečane sjednice usljedilo je polaganje vijenaca kod spomen obilježja u Ružiću, nakon čega je upriličen svečani domjenak druženje se nastavilo uz tamburaše iz Starog  topolja.

Galerija fotografija

svecana-sjednica-opcine-ruzicsvecana-sjednica-opcine-ruzicsvecana-sjednica-opcine-ruzic

Komentari

Napišite komentar!

Polja označena sa * su obavezna. Vaš e-mail se neće objaviti.