Background

Upućen zahtjev za proglašenje elementarne nepogode

Objavljeno: 25/07/2011

  • Novosti
  • Upućen zahtjev za proglašenje elementarne nepogode
upucen-zahtjev-za-proglasenje-elementarne-nep

Načelnik Općine Ružić Josip Sučić danas je,  po drugi put u samo nekoliko mjeseci, uputio županu Šibensko-kninske županije Goranu Pauku zahtjev za proglašenje elementarne nepogode za dio Općine Ružić - naselja Ružić i Otavice.

Naime, nakon što je kasnoproljetni mraz u travnju i svibnju dva puta poharao vinograde i voćnjake širom općine prouzročivši enormne materijalne štete - preko milijun i pol kuna - tuča koja se u subotu predvečer sručila na ova dva petropoljska naselja dokrajčila je sve što je preživjelo mraz i sušu, tako da sada bez pretjerivanja možemo reći kako je uništeno 100% uroda u vinogradima, voćnjacima i povrtlarskim kulturama.

O eventualnom proglašenju elementarne nepogode, kao i koracime koji slijede, naše stanovništvo ćemo izvještavati preko naše web stranice, lokalne radio postaje Drniš te oglasnih ploča.

Ovu 2011. godinu naši poljoprivrednici zacijelo neće pamtiti po dobru.  

Komentari

Napišite komentar!

Polja označena sa * su obavezna. Vaš e-mail se neće objaviti.