Background

Utemeljiteljska skupština KUD-a Sveti Ilija Kljaci

Objavljeno: 26/01/2011

  • Novosti
  • Utemeljiteljska skupština KUD-a Sveti Ilija Kljaci
utemeljiteljska-skupstina-kud-a-sveti-ilija-k

U sobotu, 23. siječnja ove godine u Kljacima je održana utemeljiteljska skupština Kulturno-umjetničkog društva Sveti Ilija Kljaci. U prostorijama nekadašnje osnovne škole u pristnosti tridesetak članova izabrano je vodstvo KUD-a i usvjen statut. Za predsjednika je izabran Paško Durdov, a Upravni odbor uz predsjednika čine Marko Blažević, Ana Ojdanić i Ivan Čule.
Kulturno-umjetničko društvo Sveti Ilija Kljaci želi njegovati kulturnu i tradicionalnu baštinu ovog dijela dalmatinskog zaleđa, posebice područja općine Ružić i susjednih, po mnogo čemu srodnih sela. Inače, većina članstva KUD-a Sv. Ilija dolazi iz folklorne sekcije Etno udruge Petrovo polje, a na ovaj korak odlučili su se jer drže da je folklorni ansambl potrebno osamostaliti kako bi se djelotvornije očuvala ugrožena nematerijalna baština i na mlade naraštaje prinijelo bogatstvo pjesama, plesova i običaja petropoljskog kraja.
KUD Sveti Ilija Kljaci održavat će vježbe u prostorijama osnovne škole u Kljacima svake subote od 18.00 sati.  

Komentari

Napišite komentar!

Polja označena sa * su obavezna. Vaš e-mail se neće objaviti.

ane07/06/2011

kako je to dobro!!!!