Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Općinski načelnik Dalibor Durdov objavio je danas Javni poziv za prijavu korisnika programa pružanja usluge potpore i podrške osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju.
Usluga potpore i podrške pruža se u okviru projekta „Zaželi sretniju starost – Općina Ružić – faza III“, Programa zapošljavanja žena“, UP.02.1.1.16.0362, sufinanciranog od Europskog socijalnog fonda – Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali.

1. Tko se može prijaviti
Na poziv za iskaz interesa mogu se prijaviti:
- osobe starije od 65 godina
- osobe mlađe od 65 godina u nepovoljnom položaju
- osobe koje pravo na socijalnu uslugu potpore i podrške osobama u nepovoljnom položaju ne ostvaruju po drugoj osnovi.

2. Koje se usluge pružaju
Opis poslova:
- pomoć u dostavi namirnica, lijekova i drugih potrepština,
- pomoć u pripremi obroka u kućanstvima korisnika,
- pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova korisnika,
- pomoć pri oblačenju, svlačenju i održavanju osobne higijene korisnika,
- pomoć u socijalnoj integraciji, posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova,
namirnica, plaćanje računa, dostava pomagala i sl.),
- pružanje podrške korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo,
- pratnja i pomoć u raznim društvenim aktivnostima.
(Usluge za korisnike su besplatne.)

3. Rokovi i način prijave
Zainteresirane osobe za korištenje potpore i podrške osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju prijave mogu podnijeti u pisanom obliku, poštom ili osobno. Obrazac prijave može se preuzeti u prostorijama Općine Ružić svakim radnim danom od 08:00 do 14:00 sati ili na web stranici Općine Ružić. Uz popunjen obrazac prijave potrebno je priložiti kopiju osobne iskaznice korisnika. Uvjet za ostvarivanje pomoći nije prebivalište na području Općine Ružić.

Pisana prijava može se dostaviti poštom ili osobno na adresu: Općina Ružić, Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić s naznakom Zaželi – program zapošljavanja žena: „Zaželi stariju starost – Općina Ružić – faza III“ - prijava korisnika. Prijava se može dostaviti i elektronski na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. pri čemu je potrebno dostaviti skeniranu potpisanu izjavu i obostrano skeniranu osobnu iskaznicu korisnika.

Rok za dostavu prijava je 23. prosinca 2022. godine.

POZIV ZA ISKAZ INTERESA KRAJNJIH KORISNIKA

OBRAZAC ZAHTJEV ZA OSTVARIVANJE USLUGE