Općinu Ružić posjetila je pomoćnica Ministrice kulture mr.sc. Vesna Jurić Bulatović skupa sa Hrvatskim muzejskim vijećem. Cilj posjete je da se upozna kulturna baština Općine Ružić. Riječi dobrodošlice uputio im je načelnik Josip Sučić i zamjenik načelnika Milan Buzov. Posjetili su etnografsku zbirku i muzej u Crkvi Male Gospe u Gradcu i Obiteljsku grobnicu Ivana Meštrovića i suvenirnicu kod sakralnog objekta.

Također su obišli i vrijedni povijesno-kulturni kompleks na Banovači u Otavicama, odnosno Obiteljsku kuću Ivana Meštrovića, Osnovnu školu i Antimalaričnu stanicu. Tu ih je izaslanstvo općine upoznalo sa svojim daljnjim aktivnostima u obnovi navedenih objekata i njihovoj budućoj namjeni. U svoje osobno ime i u ime Ministarstva kulture mr.sc. Vesna Jurić Bulatović uputila je riječi zahvale na ljubaznom gostoprimstvu i zaželjela daljnji nastavak uspješnog rada na očuvanju kulturne baštine.

Isto tako moramo napomenuti da je Općina Ružić kandidirala projekat obnove Osnovne škole i Antimalariče stanice u Otavicama i od Ministarstva kulture dobila u trogodišnjem planu iznos od 720.00,00 kn za obnovu navedenih objekata. Završetkom obnove ovih vrijednih objekata koji su ujedno i zaštićeni spomenici kulture, Općina Ružić ima za cilj napraviti Spomen kuću u Antimalaričnoj stanici u kojoj bi se nalazio stalni galerijski postav. Osnovna škola predviđena je za turističke i kulturne sadržaje, znači da bi mogla ugošćavati umjetnike u kojoj bi se mogle organizirati slikarske kolonije i kiparske radionice.