Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Povodom dana Općine i blagdana Male Gospe u subotu 05.rujna održana je svečana sjednica Općinskog vijeća. Uz mnogobrojne uzvanike i goste sjednici su nazočili i Župan Šibensko kninske županije Goran Pauk kao i ratni zapovjednici čije su postrojbe sudjelovale u ratnim zbivanjima na području Općine Ružić u domovinskom ratu. Nakon svečanog otvaranja sjednice predsjednik Općinsko vijeća Damir Prnjak je pozdravio nazočne i dao riječ Načelniku Josipu Sučiću koji je u svom kratkom izlaganju kazao što se napravilo u proteklih godinu dana i koji su daljnji koraci Općinske vlasti u narednom periodu. Nakon toga slijedila je svečana dodjela plaketa Općinskog vijeća za ratne postrojbe koje su sudjelovale u obrani i oslobađanju djelova Općine Ružić u Domovinskom ratu. Za 9 bojnu HOS-a plaketu je preuzeo njezin istaknuti pripadnik poručnik u miru Ante Šperanda, a plaketu je uručio predjednik Općinskog vijeća Damir Prnjak . Za 142.brigadu plaketu je preuzeo dopredsjednik udruge 142. brigade bojnik u miru Ivan Reljanović plaketu je uručio zamj.načelnika Milan Buzov. Postrojbi koja je u vojno redarstvenoj akciji "Oluja" sudjelovala u oslobađanju dijela Općine Ružić plaketu je preuzeo njen tadašnji načelnik bojnik Ivica Bubić a plaketu je uručio načelnik Josip Sučić. Hvala 6.domobranskoj pukovniji.

Nakon svečane sjednice usljedilo je polaganje vijenaca kod spomen obilježja u Ružiću, nakon čega je upriličen svečani domjenak druženje se nastavilo uz tamburaše iz Starog topolja.