Stožer civilne zaštite Šibensko-kninske županije sastao se 10. ožujka 2020. u popodnevnim satima kako bi se razmotrili pristigli zahtjevi za mišljenje o odgađanju manifestacija te kako bi se članovi Stožera upoznali s novim mjerama zaštite od koronavirusa koje se odnose na kontrolu ljudi u međunarodnom prometu i ograničavanje javnih skupova.
Članovi stožera donijeli su jednoglasnu odluku da organizatori svih javnih, kulturnih i sportskih okupljanja na području Šibensko-kninske županije otkažu navedena događanja u zatvorenim i otvorenim  prostorima do opoziva.
Također se apelira na javnost da prati preporuke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.