Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Novoizgrađeni Dječji vrtić „Ježići“ u Gradcu danas je konačno otvorio vrata svojim malenim korisnicima.
Skoro dvije godine od potpisivanja ugovora s izvođačem, što zbog vremenskih prilika što zbog pandemije koronavirusa, vrtić je, umjesto planiranog otvorenja početkom ove školske godine, trebao biti otvoren 29. listopada, no zbog proboja virusa u centralno odjeljenje u Drnišu, odgođeno je i otvaranje vrtića u Gradcu.
Dječji vrtić „Ježići“ će u početku djelovati kao područno odjeljenje Dječjeg vrtića Drniš, što je regulirano ugovorom na godinu dana, a nakon toga, ovisno o okolnostima, moguće je nastaviti na isti način ili će Općina Ružić osnovati vlastitu predškolsku ustanovu ako to u datom momentu bude procijenjeno kao bolje rješenje.
Puštanjem u rad Dječjeg vrtića „Ježići“ otvoreno je i 6 novih radnih mjesta.
Kapacitet objekta je od 32 do 48 djece, a ove školske godine upisano je 27 djece u mješovitu skupinu te 8-ero djece u jasličku skupinu.
Izgradnja vrtića u konačnici je stajala preko 6.4 milijuna kuna od čega je nešto više od 5.9 milijuna financirano iz EU i nacionalnih izvora, a ostatak je financirala Općina Ružić.