Općina Ružić, Etno udruga Petrovo Polje i župa svete Marije Gradac pozivaju Vas na proslavu Dana Općine Ružić i blagdana Male Gospe u četvrtak 08. rujna i subotu, 10. rujna u Gradcu.

Svečana sveta misa s procesijom na sam blagdan Male Gospe u četvrtak, 8. rujna, započinje u 10:30 sati nakon čega slijedi molitva odrješenja te polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod spomenika hrvatskim braniteljima u Ružiću.

Velika pučka fešta sa smotrom folklora i zabavnim programom na rasporedu je u subotu 10. rujna na malonogometnom igralištu Područne škole Gradac.

Nakon mimohoda KUD-ova od crkve Male Gospe do školskog igrališta koji kreće u 19:00 sati, slijedi folklorni program u kojem nastupaju:

Etno udruga Petrovo Polje, Gradac
HKD Napredak, Knin
KUD Zvona zagore, Mirlović Zagora
KZD Branimir, Benkovac
HKUD Hercegovac, Široki Brijeg
HKUD Luke, Višići - Čapljina
te dramska sekcija HKD-a Napredak iz Knina.

Nakon smotre folklora nazočne će zabavljati bend Bolero iz Šibenika, a za vrijeme programa će biti upriličena i tradicionalna etno-lutrija s bogatim nagradama – glavna nagrada: živo jare.

Ulaz na sva događanja je slobodan.

Dobro došli!

Program smotre folklora